Blog > Komentarze do wpisu
[10.03] Bye, Bye, Wiking (2)
Samospełniająca się przepowiednia uzyskała nowe dowody na swoje istnienie.

Dwa tygodnie temu obwieściłem, że wielkimi krokami zbliża się koniec ery FCT-owania. Prawdopodobnie moje proroctwa przeczytano w kieleckim zagłębiu i kilka dni temu na Allegro pojawiły się następujące oferty:

bramka GSM 30B+D producent 2N (numer 569351717)

bramka GSM 30B+D producent 2N (numer 574504525)

Wystawiającym  jest ktoś kryjący się pod nickiem sp8siw. Skojarzenie nicka ze sposobem zapisu znaków wywoławczych krótkofalowców pozwolił na szybkie zidentyfikowanie słynnej osoby z branży FCT-owej w callbooku Polskiego Związku Krótkofalowców.

Pamiętam, jak 2,5 roku temu członkowie Izby Właściwej żądali głów. Okazało się,że wystarczy zrobić to, co wtedy proponowały nie znający się na rzeczy dziennikarze - odciąć od koryta. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć oficjalną wypowiedź na żądania Izby:

Prezes UKE stoi na stanowisku, że najlepszym sposobem rozwiązania problemów związanych z wykorzystywaniem urządzeń FCT do hurtowego zakańczania ruchu telekomunikacyjnego w sieciach mobilnych byłoby obniżenie stawek interconnectowych, pobieranych od operatorów sieci stacjonarnych. Nienaturalna i niezrozumiała dysproporcja pomiędzy stawkami hurtowymi a detalicznymi (pobieranymi od abonentów sieci mobilnych), na niekorzyść tych pierwszych, powoduje bowiem potrzebę poszukiwania alternatywnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających obniżenie kosztów interconnectowych.

Nasuwa mi się w związku z tym kilka pytań:

O ile wzrośnie ruch na oficjalnych punktach styku z operatorami mobilnymi?

Czy wynikający z tego wzrost przychodów z tytułu terminowania  przypadkiem nie skompensuje obniżki stawek MTR?

Jak ta sytuacja wpłynie na wyniki finansowe niektórych polskich operatorów, szczególnie tym, którzy mieli notorycznie problemy z punktami styku, szczególnie z TP :-), przez co rozmowy z ich sieci dochodziły do abonentów komórkowych bez identyfikacji?

I - wyjątkowo tym razem - na koniec bibliografia:

18.12 Lista Iszkowskiego

 

 

wtorek, 10 marca 2009, virrus

Polecane wpisy

 • [27.08] Jak nie pisać raportów - część kolejna

  Dzieło Urzędu Komunikacji Elektronicznej zatytułowane "Analiza cen usług mobilnego Internetu w Polsce" Anno Domini 2009 wprowadziło mnie w lekkie zakłopotanie.

 • [11.07] Szaleństwo MNP (2)

  Życzliwi są na świecie. Tym razem podesłali parę ciekawych kwitów dotyczących przenośności wczoraj i dziś. Najciekawszym znaleziskiem jest diagram przejść międz

 • [09.07] Szaleństwo MNP

  Ponieważ nasze kochane gaciale rozpoczęły masową akcję spamowania operatorów wnioskami o przeniesienie numeru, warto by i ich "redaktorom" i całemu społeczeństw

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/03/10 08:41:41
A dlaczego wizytówka głównego bohatera jest niepełna? :)
photos.nasza-klasa.pl/2671719/1/thumb/f9e3539418.jpeg
nasza-klasa.pl/profile/2393579
-
Gość: przemek, *.dynamic.chello.pl
2011/05/30 17:05:03
Qrde nie wiedzialem ze jestem taki znany w świecie telekomunikacji :)
  Twitter: